Przy zamówieniu powyżej 120 zł - RABATY!   Podane ceny zawierają VAT

Edyta Załęcka:
Nokturn ciszy

Cała lada|Poezja

Cena:14,00
Dostępne

Format A5, stron 100, oprawa miękka

    Książka, która zwróciła uwagę krytyki i czytelników.
   
    Świetny, bardzo kobiecy (w najlepszym tego słowa znaczeniu) tomik poetycki częstochowskiej poetki. Urokliwe wiersze, które chwilami kryją w sobie coś drapieżnego, a mianowicie trudne do zdefiniowania połączenie sentymentu i niemal rzeczowej analizy kobiecej duszy. Czytelnik-mężczyzna być może dzięki tej poezji uczyni krok do zrozumienia rzeczy u niewiast wydawałoby się niezrozumiałych, ale i kobiecie spodoba się subtelny wizerunek "nieznanych ogrodów". Obok od tej warstwy znaczeniowej znajdziemy w wierszach Załęckiej reminiscencje zachwytów i porażek tu - na naszej ziemi, i tam - gdzieś w podróżach, przygodach z historią Europy i kontaktach z jej kulturą, przyrodą...

    Wieloznaczna książka dla wszystkich.


RECENZJE PRASOWE

"Książka jest edytorsko nienaganna, o skromnej, ale jakże fascynująco urokliwej szacie. Przedmioty na zdjęciu Piotra Dłubaka zapowiadają niejedno. Wiersze spełniają tę obietnicę" (Krystian Piwowarski)

"[Tom] przemyślany i klarowny w kompozycji, jest mi najbliższy w tych fragmentach, w których Autorka swoim czułym instrumentem wyobraźni dotyka spraw osobistych" (Janusz Mielczarek)

"Oryginalny tomik wierszy. Pamiętnik narkomanki słowa. Edyta Załęcka dojrzała już do wiedzy, że szereg pięknych słów nie tworzy poezji, że trzeba je uszeregować, znaleźć odpowiedni klocek, adekwatny do treści, stylu, poetyki, w jakiej się pisze" (Tadeusz Gierymski)