Przy zamówieniu powyżej 120 zł - RABATY!   Podane ceny zawierają VAT

Jan Kulka:
Pod dobrą gwiazdą

Cała lada|Proza

Brak w magazynie
Czasowo niedostępne

Format A5, stron 280, oprawa miękka

 

Jan Kulka, znany poeta, prozaik, dramaturg, działacz społeczno-kulturalny, urodził się w 1937 r. w Katowicach, zmarł w 2000 r. w Łomży. Wydał 24 książki, głównie poetyckie, ale inne znakomite jego utwory nie doczekały się edycji za życia.

Pisarz przed śmiercią pracował nad niezwykłą powieścią Pod dobrą gwiazdą. Był już wówczas ciężko chory. Tekst dyktował żonie Barbarze. Po ponad dziesięciu latach powieść została opracowana do druku i  udało się zrealizować jej wydanie. Niniejsza edycja jest hołdem dla Autora, ale trzeba ją także traktować jako unikatowy, osobisty opis czasów PRL-u i ludzi wtedy żyjących niejako na uwięzi, co tak wielu z nas jeszcze pamięta.

Akcja powieści Pod dobrą gwiazdą rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. XX wieku głównie w jednym z miasteczek na Dolnym Śląsku. Jest to utwór w dużej mierze autobiograficzny i wszystkie opisane w nim wydarzenia, nieraz bardzo drastyczne, miały tam swoje miejsce.

Główny bohater jest typem młodego intelektualisty, który walcząc z bezdusznymi administratorami powiatowymi, przegrywa i popada w alkoholizm. Po wielu perypetiach udaje mu się z tej matni o własnych siłach wydostać z nadzieją na nowe życie. Jednak pozostają okaleczenia i blizny, o których trudno zapomnieć.