Przy zamówieniu powyżej 120 zł - RABATY!   Podane ceny zawierają VAT

Artur Górski:
Świadek śmierci lustra

Cała lada|Proza

Cena:20,00
Dostępne

Format A5, stron 112, sprawa miękka


Tajemnicza powieść napisana przez prozaika i dziennikarza warszawskiego.

   
ONET POLECA:

powieść wyróżnioną w konkursie literackim wydawnictwa Uraeus!


Nowy, znakomity utwór sensacyjny tego autora.
Zaskakująca fabuła, ciekawe obserwacje psychologiczne bohaterów i - co najważniejsze - przesłanie, które odnosi się do naszej kondycji we współczesnym świecie. Czyta się znakomicie.

 

A oto fragment książki:

...Karol drżącą ręką zapukał do drzwi gabinetu szefa zakładu pogrzebowego, po czym wszedł i... zmartwiał. Szef, ubrany w czarny garnitur, siedział na niskim taborecie przed wiekiem olbrzymiej, bogato zdobionej trumny. Na wieku leżała biała, pomięta papierowa serwetka, a na niej talerz z okrawkami mięsa. Obok talerza stała opróżniona do połowy butelka czerwonego wina. To było ubiegłoroczne beaujolais premier.

- Widzę, że jest pan zaskoczony - pierwszy odezwał się szef. - Dziwi pana, że piję ubiegłoroczne beaujolais. Fakt, nie powinienem, ale zostało mi z ubiegłej jesieni i żal mi było wylewać. Zresztą wbrew obiegowej opinii nawet to wino im starsze, tym lepsze.

Wytarł usta i zapytał:

- Pan wierzy w to, że zabiłem Stefana? A przynajmniej przyczyniłem się do jego śmierci? W pańskich oczach jestem przecież tylko człowiekiem, który żyje z cudzej śmierci, samemu balansując pomiędzy tą i tamtą rzeczywistością...