Przy zamówieniu powyżej 120 zł - RABATY!   Podane ceny zawierają VAT

Jerzy Stefan Stawiński:
Młodego warszawiaka
zapiski z urodzin

Cała lada|Proza

Cena:22,00
Dostępne

Format A5, stron 164, oprawa miękkaPasjonująca powieść z czasów Powstania Warszawskiego napisana przez autora Piszczyka i Pułkownika Kwiatkowskiego. Do końca trzyma w napięciu. Na jej podstawie powstał film w reż. Cz. i A. Petelskich. Ale książka jest lepsza!


Jerzy Stefan Stawiński (1921-2010) jest autorem "Kanału", "Węgrów", "Eroiki", "Zezowatego szczęścia" ("Piszczyka") i wielu innych przebojów filmowych i książkowych. To współtwórca największych sukcesów polskiej szkoły filmowej.


"Młodego warszawiaka zapiski z urodzin" to powieść, według której Ewa i Czesław Petelscy nakręcili znany film. Film okazał się niewypałem z winy reżyserów, pomijał wątki narodowe, był mocno ocenzurowany, jeszcze zanim zajęła się nim cenzura PRL-owska, a przede wszystkim spłaszczył sylwetki bohaterów i nie oddał całej fascynującej warstwy psychologicznej.


Książka, którą tu prezentujemy, została teraz wydana po raz trzeci i już oczywiście bez cenzury.
Jest to kapitalna, pełna nieznanych młodzieży szczegółów historycznych, opisów życia codziennego opowieść o miłości w niesamowitej scenerii.


Naszym zdaniem ten utwór jest znacznie lepszy literacko, ciekawszy fabularnie i bardziej wciągający niż na przykład Antoniego Libery "Madame", hit lat dwutysięcznych. Nic dziwnego, że "Młodego warszawiaka zapiski z urodzin" budzą wciąż niegasnące zainteresowanie zarówno młodzieży, jak i tych, którzy jeszcze pamiętają czasy 2. wojny światowej. Jest bowiem ponadczasowa. Dowcipna, miejscami dosadna, bogata językowo i doskonale skonstruowana, trzyma w napięciu do ostatniego słowa.